160 milionów na rozwój produkcji

Dofinansowanie otrzymają firmy, które współpracują ze szkołami zawodowymi w zakresie organizacji praktyk lub staży.
Dzięki wspieranym środkami z naszego RPO inwestycjom, firmy z regionu mogą zwiększyć produkcję, pozyskać nowych klientów i zatrudnić kolejnych pracowników. Wpisana w te projekty współpraca przedsiębiorstw ze szkołami zawodowymi pozwoli uczniom z regionu zdobyć bezcenne doświadczenie bezpośrednio u pracodawców    –   mówi marszałek Piotr Całbecki.

Nabór wniosków o wsparcie odbył się w marcu. O dofinansowanie mogły się ubiegać firmy produkcyjne, które współpracują ze szkołami zawodowymi, zatrudniają co najmniej 30 pracowników oraz planują projekty inwestycyjne polegające przede wszystkim na wyposażeniu przedsiębiorstw w linie produkcyjne, maszyny i urządzenia.

Na realizację 59 projektów trafi 159 milionów złotych wsparcia z naszego RPO. Zarząd województwa podjął decyzję o zwiększeniu alokacji w ramach tego konkursu aby dofinansowanie mogło trafić na realizację wszystkich projektów, które pozytywnie przeszły etap oceny wniosków. Zwiększenie puli było możliwe dzięki dodatkowym środkom (115 milionów euro, czyli pół miliarda złotych), które samorząd województwa otrzymał z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (poprzednika Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju) za sprawne wdrażanie naszego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.Dotację otrzymają miedzy innymi: Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego ,,ROLFROZ” z Konecka na zakup urządzeń do produkcji marchwi sterylizowanej w opakowaniach, Fabryka Wyrobów Cukierniczych ,,JAGO” z Bydgoszczy na uruchomienie nowoczesnej linii do produkcji wafli z kremem, spółka Damix z Rypina na zwiększenie o 50 procent mocy produkcyjnych w produkcji wózków sklepowych oraz Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej HYDROTOR S.A. z Tucholi na wdrożenie nowej technologii produkcji pomp hydraulicznych. 
W poniedziałek (30 czerwca) umowę o dofinansowanie inwestycji, która pozwoli na rozszerzenie produkcji o piętrowe wagony i pojazdy do przewozów pasażerskich, podpisali przedstawiciele bydgoskiej PESY.
 
Beata Krzemińska – rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego  

Źródło: Urząd Marszałkowski WK-P