W dniach 18-20 maja 2022 roku Toruń będzie gościć uczestników IX Kongresu Azjatyckiego, który przyciąga do naszego regionu wielu naukowców reprezentujących takie dziedziny jak politologia, socjologia, historia, ekonomia, kulturoznawstwo, religioznawstwo, prawo oraz filologie. Oprócz badaczy udział w imprezie wezmą również dyplomaci, przedsiębiorcy oraz osoby zawodowo promujące atrakcyjność inwestycyjną krajów azjatyckich.

W zakładzie "MOD21" powstanie 300 miejsc pracy: 150 w pierwszym etapie, drugie tyle w kolejnym. Produkowane będą tutaj drewniane moduły dla budownictwa. Linia produkcyjna montowana będzie w czerwcu, a oficjalne otwarcie fabryki zaplanowano na jesień br.

Województwo Kujawsko-Pomorskie promuje się  efektywnie na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W najbliższym czasie okaże się, jakie firmy poprowadzą na kujawsko-pomorskim odcinki trasy S5 MOP-y, czyli Miejsca Obsługi Podróżnych ze stacjami paliw, restauracją lub bistro, parkingiem i miejscami rekreacji.

misje gospodarcze w Dubaju

Szanowni Państwo,

Poniżęj w linku wyniki naboru na misje gospodarcze do Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) połączone z udziałem w Wystawie Światowej Expo Dubaj 2020 w terminie 04-08.02.2022 r. :

Szanowni Państwo,


Pragniemy Państwa poinformować, że został właśnie ogłoszony nabór na połączone z udziałem w Expo 2020 misje gospodarcze do Dubaju, które odbędą się w przyszłym roku w dniach 4-8 lutego. Nabór jest przeznaczony dla przedsiębiorstw z branży o PKD 22.2 (Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych) i 25.73 (Produkcja narzędzi). Misje organizuje Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskie – w ramach projektu „Invest in Bit CITY 2” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Udział można zgłaszać do 15 listopada. Zachęcam Państwa do zapoznania się z załączonym dokumentem, który zawiera wszystkie szczegółowe informacje o naborze.