Szanowni Państwo,


W związku z panującą epidemią koronowirusa, wiele instytucji organizacji dokonuje poza granicami naszego kraju zakupu sprzętu oraz środków ochrony osobistej na potrzeby własne oraz instytucji w regionach. Ponieważ z naszych informacji wynika, że najczęściej zakupy te dokonywane są od producentów chińskich, przekazujemy Państwu w załączeniu informacje dotyczące warunków, wymogów oraz ograniczeń dotyczących importu wspomnianych artykułów z tego kraju. Mamy nadzieję, że okażą się one pomocne i pozwolą na uniknięcie szeregu trudności oraz opóźnień w zakupie  i transporcie.
Szereg przydatnych informacji znajdziecie też Państwo na naszej podstronie www.gov.pl/dyplomacja/koronawirus--informacje-dla-importerow-srodkow-ochrony-osobistej.
 
Dodatkowo przekazujemy w załączeniu instrukcję dotyczącą możliwości skorzystania z transportu materiałów służących walce z wirusem w ramach akcji CargodlaPolski. Podstawowym warunkiem skorzystania z tej opcji jest konieczność przekazania zakupionego lub otrzymanego w darze  sprzętu bądź wyposażenia do dyspozycji Agencji Rezerw Materiałowych. Wszelkie informacje nt. możliwości transport za pośrednictwem PPL LOT dostępne są tutaj https://www.lot.com/pl/pl/cargo-rejsy-specjalne-hub
Zachęcamy także do przekazania przedsiębiorcom informacji o zakładce: Anti-Covid Offer by Polish Business, na portalu MSZ,  w której zamieszczane są informacje o produktach i rozwiązaniach oferowanych przez polskich przedsiębiorców i naukowców, które mogą się okazać pomocne w zmaganiach z pandemią COVID-19 i jej skutkami. Przedsiębiorcy produkujący towary lub świadczące usługi które mogą być przydatne do zwalczania Covid-19 proszeni sa o przekazywanie tych informacji do p. Marcina Jatczaka (Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!)  w celu zamieszczenia ich na tej stronie. Produkty te  są promowane przez nasze placówki za granicą.
Będziemy wdzięczni za przekazania tych informacji instytucjom, organizacjom oraz przedsiębiorcom w Państwa regionie.
W razie zapytań prosimy o kontakt z pracownikiem departamentu panią Agatą Czyrsznic-Dobrowolską (Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!, tel. 22 523 7182).