Konkurs GRUNT NA MEDAL 2018 (de)

  1. Aleksandrów Kujawski/Ośno– 7,1 ha
  2. Brześć/Pikutkowo – 4,67 ha
  3. Bydgoszcz/Chemiczna– 11,29 ha
  4. Grudziądz/Droga Mazowiecka – 14,98 ha
  5. Pakość/Giebnia– 26,70 ha
  6. Toruń/Wschód– 4,81 ha

Ocena prowadzona przez pracowników PAIH i Kujawsko-Pomorskiego Centrum Obsługi Inwestorów opierała się na kryteriach związanych z atrakcyjnością inwestycyjną działki, rozumiana docelowo jako grunt kompletnie przygotowany do rozpoczęcia na nim inwestycji. Oceniane były m.in. stan prawny działki; przeznaczenie w miejscowym PZP pod przemysł i produkcję; uzbrojenie terenu (energia, gaz, woda,kanalizacja); walory lokalizacyjne (odległość od autostrady/drogi szybkiego ruchu, dróg krajowych,jakość drogi dojazdowej, bliskość bocznicy kolejowej);właściwości terenu(kształt działki, brak przeszkód pod/nadziemnych, klasa gruntów, konieczność wyłączenia z produkcji rolnej czy odlesienia, różnica w poziomie terenu wymagająca makroniwelacji lub innych robót ziemno-budowlanych). Wszystkie tereny, które przeszły do II etapu konkursu, spełniały w większości powyższe kryteria.   

Wszystkim Gminom, zwłaszcza Prezydentom, Burmistrzom i Wójtom, których zgłoszone oferty przeszły do II etapu serdecznie gratulujemy.

Pozostałym Gminom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i nadesłanie ofert. Państwa oferty znajdą się w naszej bazie ofert oraz na stronie internetowej COI – www.coi.kujawsko-pomorskie.pl i będą przez nas proponowane potencjalnym inwestorom.

Audyt terenów w II etapie konkursu „Grunt na Medal” 2018 

Wkrótce rozpoczną się audyty terenów inwestycyjnych, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu. W skład komisji wizytującej tereny wejdzie osoba z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu(PAIH), Kujawsko-Pomorskiego Centrum Obsługi Inwestora (COI) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Każda gmina ma w ciągu 1 godziny możliwość zaprezentowania terenu oraz wszelkich atutów związanych zdaną lokalizacją. Wizytacja składać się będzie: ze spotkania w siedzibie Miasta/Gminy z przedstawicielami JST, wysłuchaniu prezentacji,porozmawianiu o terenie produkcyjnym oraz przejazdu i wizytacji terenu. W zakresie zawartości prezentacji oczekiwane jest przybliżenie audytorom gminy pod kątem zainteresowania potencjalnego inwestora tym miejscem. Oczekiwane są informacje o lokalizacji, dostępnej infrastrukturze, zasobach ludzkich, obecnych firmach/inwestorach, ofercie inwestycyjnej, wsparciu dla firm (w tym ulgach i zwolnieniach), okolicznych atrakcjach, szkolnictwie, bezrobociu itp.

W załączeniu przygotowane przez PAIH S.A. podsumowanie I etapu konkursu z wszystkich województw.

Źródło: Agnieszka Kołodziejczyk /KPCOI