News

Więcej o: Wizyta przedstawicieli Koreańska Agencja Promocji Handlu i Inwestycji (KOTRA) w regionie (en)

Wizyta przedstawicieli Koreańska Agencja Promocji Handlu i Inwestycji (KOTRA) w regionie (en)

Panowe Chang Ho Kwon, Prezes KOTRA Warsaw oraz Hyunsoo Choi, Wiceprezes  KOTRA Warsaw odpowiedzialny za koreańskie inwestycje w Polsce. Goście odwiedzili tereny inwestycyjne w Toruniu oraz w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Podczas wizyty odbyły się spotkania z przedstawicielami Kujawsko-Pomorskiego Centrum Obsługi Inwestora, Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego,Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Koreańskiej Agencji Promocji Handlu i Inwestycji (KOTRA)

Więcej o: Ruszają przetargi na sprzedaż terenów inwestycyjnych w pobliżu autostrady A1 w Toruniu (en)

Ruszają przetargi na sprzedaż terenów inwestycyjnych w pobliżu autostrady A1 w Toruniu (en)

W ofercie jest kilkanaście działek dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych nieruchomości dla większych firm. To propozycja dla inwestorów zainteresowanych prowadzeniem usług, produkcji, składów, czy magazynów.

Działki znajdują się w obrębie Strefy Inwestycyjno – Logistycznej Toruń -Wschód, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła autostradowego, między drogami krajowymi 15 i 80. W sumie to ponad 40 hektarów pod inwestycje. Wybudowana w 2015 roku ulica Przelot stanowi zaplecze infrastrukturalne dla pobliskich działek.

Tereny przeznaczone do sprzedaży w sąsiedztwie ulicy Przelot są niezabudowane i niezagospodarowane. Położone w północno-wschodniej części miasta działki mają powierzchnię od kilku tysięcy metrów kwadratowych do kilku hektarów. To jedne z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w Toruniu. W sąsiedztwie znajduje się duże centrum logistyczne, w najbliższych miesiącach ruszy także budowa dwóch hal magazynowych jednego ze światowych liderów rynku.

 Więcej informacji można znaleźć <TUTAJ>

Źródło: Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

Więcej o: Panattoni Europe inwestuje w Toruniu (en)

Panattoni Europe inwestuje w Toruniu (en)

Już w lipcu ruszy budowa Panattoni Park Toruń II o powierzchni ponad 62 500 m kw.

Toruńskie centrum dystrybucyjne zostanie oddane do użytku już w I kwartale 2020 r.

Panattoni Europe zwiększa zasięg w kujawsko-pomorskim startując z budową Panattoni Park Toruń II. Nowoczesne centrum dystrybucyjne o powierzchni ponad 62 500 m kw. zlokalizowane będzie zaledwie 10 km od centrum miasta, tuż przy węźle drogowym Lubicz, łączącym A1 z DK 10. Dzięki temu Panattoni Park Toruń II stanie się niezwykle ważnym punktem logistycznym Kujaw i Pomorza. Budowa parku wystartuje już w lipcu br., zaś jej finalizacja planowana jest na IV kwartał tego roku.

Panattoni Park Toruń II to już kolejna inwestycja dewelopera w regionie kujawsko-pomorskim – dotychczas firma zrealizowała m.in. własny park Panattoni Park Toruń I, dwa obiekty BTS (dla sieci Carrefour i Kaufland), a także własny kompleks Panattoni ParkBydgoszcz o powierzchni 49 500 m kw. Decyzję budowy toruńskiego centrumkomentuje Dorota Jagodzińska, Managind Director Panattoni Europe:„Toruń to kolejny mało doceniany przez branżę magazynową rynek, a samo miasto położone jest u zbiegu autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S10, liczy około 200 tys. mieszkańców z czego ponad 130 tys. znajduje się w wieku produkcyjnym. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać zarówno nasze doświadczenie w regionie, jak i jego atuty”. Warto dodać, że Toruń należy do grupy najszybciej rozwijających się miast w Polsce – w ostatnim rankingu redakcji Forbsa Miast Przyjaznych dla Biznesy, Toruń zajął czwarte miejsce w kategorii miast od 150 do 299 tys., a w klasyfikacji „Polskich Miast Przyszłości na lata 2019/2020” zmieścił sięw pierwszej piątce średniej wielkości miast w kategorii „kapitał lidzkii styl życia”.

Panattoni Park Toruń II składać się będzie z dwóch budynków magazynowych klasy A o łącznym metrażu 62 560 m kw. Moduły mogą być dowolnie kształtowane, dzięki czemu powierzchnia parku złatwością może być dostoswana do potrzeb najemców reprezentujących różne branże, w tym sektor produkcyjny. Inwestycja położona jest bezpośrednio przy drodze krajowej nr 80, zaledwie 2 km od węzła Lubicz, który łączy się z autostradą A1 i drogą ekspresową S10 w kierunku Warszawy. Z parku do centrum Torunia jest zaledwie 10 km, do Bydgoszczy 53 km, a do Gdańska 161 km.

Źródło: http://www.panattonieurope.com

Więcej o: Rozpoczęcie badań kujawsko-pomorskich przedsiębiorców w ramach projektu REGIOGMINA (en)

Rozpoczęcie badań kujawsko-pomorskich przedsiębiorców w ramach projektu REGIOGMINA (en)

W województwie kujawsko-pomorskim w ramach projektu „Usytuowanie na poziomie samorządów lokalnych instrumentów wsparcia dla MŚP, działających w oparciu o model wielopoziomowego zarządzania regionem” (REGIOGMINA).

Projekt realizuje konsorcjum w składzie Województwo Kujawsko-Pomorskie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Budżet projektu to ponad 10,5 mln, w całości finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu strategicznego Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków”GOSPOSTRATEG. Celem przedsięwzięcia jest wypracowanie metod i instrumentów wsparcia ze strony samorządów lokalnych na rzecz wzrostu konkurencyjności i innowacyjności lokalnych mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)działających w kooperacji z kluczowymi firmami.

Zespół badawczy Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK rozpoczyna badania ankietowe, których celem jest sporządzenie aktualnego i wiarygodnego obrazu stanu sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim, który z kolei ma stanowić podstawę do realizacji dalszych zadań, przewidzianych w projekcie.Stworzony obraz prezentować będzie następujące kluczowe zagadnienia:konkurencyjność, innowacyjność, produktywność oraz związki kooperacyjne MSP.Badania przeprowadzane będą metodą CAPI (Computer Assisted Personal Interview),na reprezentatywnej próbie około 2,4 tys. podmiotów, przez Pracownię Badań Społecznych i Marketingowych SOMA z Torunia, w okresie od czerwca do września br. (List uwierzytelniający ).

Szkoła Główna Handlowa rozpoczęła natomiast badania ankietowe potrzeb rozwojowych małych  i średnich przedsiębiorstw oraz oczekiwanych instrumentów wsparcia w województwie kujawsko-pomorskim. W efekcie badania oraz projektu powstaną nowe rodzaje instrumentów wsparcia przedsiębiorstw i zrealizowane zostaną ich pilotaże. Udział w badaniu ma charakter anonimowy, a pozyskane informacje zostaną przedstawione wyłącznie w sposób zbiorczy.

Link do badania: https://limesurvey.sgh.waw.pl/index.php/675918?lang=pl

Wyniki badania zostaną na Państwa życzenie udostępnione formie raportu. Wypełniając ankietę w sposób przemyślany i rzetelny, przyczynią się Państwo do poprawy warunkówprowadzenia biznesu w województwie kujawsko-pomorskim.

Więcej informacje na temat projektu:

https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/34008-powstaja-naukowe-podstawy-rozwoju-i-wzrostu-gospodarczego

https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/33298-powstaje-program-wspierania-rozwoju-przedsiebiorczosci

Więcej o: Wizyta studyjna w centrum logistycznym największej polskiej firmy odzieżowej LPP w Pruszczu Gdańskim (en)

Wizyta studyjna w centrum logistycznym największej polskiej firmy odzieżowej LPP w Pruszczu Gdańskim (en)

Spółka LPP S.A. stworzyła tak znane marki jak: RESERVED, MOHITO, House, Cropp  i SiNSAY. Właściciele firmy planują osiągnąć w tym roku obrót przekraczający10 miliardów złotych, co czyni spółkę absolutnym liderem w Polsce w branży odzieżowej. Firma ma ambicje dogonić w sprzedaży potentatów światowych branży odzieżowej takich jak: Inditex, Adidas, H&M, Associated British Foods. 
 
W przyszłym roku rozpocznie się budowa największej inwestycji w historii firmy, która zlokalizowana będzie w Brzeskiej Strefie Gospodarczej, w gminie Brześć Kujawski.
Projekt inwestycyjny obsługiwany był przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora (COI), przy współpracy z firmą Colliers International, agencją ds. nieruchomości przemysłowych i logistycznych, która w maju 2017 roku zwróciła się do COI o przygotowanie listy terenów inwestycyjnych, spełniających kryteria inwestora LPP. 
 
Parametry inwestycji są imponujące: powierzchnia magazynu do zabudowy to 100 000 m2, powierzchnia użytkowa 150 000 m2, wartość inwestycji 500 mln PLN. Dodatkowo planowane jest stworzenie około 1000 miejsc pracy (pracownicy magazynowi, specjaliści utrzymania ruchu, pracownicy logistyki, inżynierowie, menedżerowie).
 
Podczas spotkania Marszałek Województwa Sławomir Kopyść podziękował spółce za plany inwestycyjne w regionie kujawsko-pomorskim, które będą miały niewątpliwy wpływ na rozwój gospodarczy Województwa i uatrakcyjnienie powiatu włocławskiego oraz gminy Brześć Kujawski. Wspomniał  o wsparciu procesu inwestycyjnego przez Samorząd Województwa, w tym Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora. Reprezentant Zarządu Województwa  wyraził przekonanie, iż zapotrzebowanie firmy odnośnie wielkości rekrutacji i oczekiwań profilowych pracowników będzie można połączyć z proponowanym w regionie systemem kształcenia zawodowego. 
 
Wiceprezesi zarządu LPP w swoich prezentacjach przedstawili rys historyczny firmy, jej model biznesowy i strategie zrównoważonego rozwoju oraz możliwości ekspansji.
 
Jacek Kujawa, wiceprezes LPP odpowiedzialny za dział logistyki i IT opowiedział o istotnym kolejnym etapie inwestycji w Brześciu Kujawskim, która pozwoli na określenie założeń projektu pod względem funkcjonalnym, przestrzennym i technicznym.      
             
Harmonogram inwestycji na lata 2019 – 2021 wygląda następująco:
1) maj 2019 – wybór biura architektonicznego w celu wykonania wielobranżowej koncepcji inwestycyjnej,
2) grudzień 2019 – zakończenie prac nad koncepcją architektoniczną,
3) marzec 2020 – ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji,
4) kwiecień 2020 – rozpoczęcie prac budowlanych.
 
Po uruchomieniu w Brześciu Kujawskim centrum dedykowanego salonom Reserved, obsługa sprzedaży stacjonarnej pozostałych marek LPP będzie realizowana w centrum dystrybucyjnym w Pruszczu Gdańskim. Obecnie to największy i najbardziej nowoczesny obiekt służący dystrybucji odzieży w Europie Centralnej i Wschodniej. Z tej lokalizacji LPP wysyła do swoich sklepów 8 mln sztuk odzieży tygodniowo. Z centrum logistycznego w Brześciu Kujawskim liczba wysyłanych produktów tygodniowo osiągnie liczbę aż 10 mln sztuk.  
 
Na miejscu podpisano list intencyjny, w ramach, którego Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim i LPP deklarują podejmowanie wspólnych działań na rzecz mieszkańców gminy oraz chęć wzmacniania dobrych relacji między LPP, jako inwestorem zaangażowanym w rozwój gminy oraz miastem i gminą Brześć Kujawski. Partnerska współpraca między stronami obejmować będzie w szczególności obszary o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i rekreacyjnym.
 
Tomasz Chymkowski, burmistrz Brześcia Kujawskiego, opowiedział o planach zainicjowania programu społecznego LPP pod nazwą „Brześć Kujawski w Centrum Uwagi” w ramach, którego wsparta zostanie tegoroczna edycja Memoriału im.Czesława Wasielewskiego organizowanego przez Gminny Klub Sportowy Łokietek i udział w biegu pracowników firmy z drużyny LPP Team. Ponadto, w ramach długofalowego partnerstwa z Urzędem Miejskim  w Brześciu Kujawskim, w roku szkolnym 2019/2020 zostanie zainicjowany program edukacyjny.
 
Więcej o inwestycji, procesie inwestycyjnym oraz inwestorze;
http://www.coi.kujawsko-pomorskie.pl/aktualnosci.php?lang=pl&element=1006&action=aktualnosci
http://www.coi.kujawsko-pomorskie.pl/aktualnosci.php?lang=pl&element=1032&action=aktualnosci
Przygotował: Kujawsko-Pomorskie COI.

djmedia:10
Więcej o: Konferencja w sprawie inwestycji norweskiej KITRON w Grudziądzu (en)

Konferencja w sprawie inwestycji norweskiej KITRON w Grudziądzu (en)

Wiceprezes Grupy Kitron Mindaugas Sestokas odebrał pozwolenie na prowadzenie działalności w Grudziądzu ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kitron, wiodąca międzynarodowa grupa EMS (Electronics Manufacturing Services), otworzy nowy zakład produkcyjny w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Producent podzespołów elektronicznych zainwestuje w Grudziądzu 65 mln zł i utworzy docelowo 400 nowych miejsc pracy.
 
Z niecierpliwością czekamy na powstanie najnowszego zakładu produkcyjnego Kitron w Grudziądzu.W Polsce widzimy ekscytujące możliwości rozwoju. Doceniamy wsparcie, które otrzymaliśmy do tej pory i oczekujemy korzystnego partnerstwa z lokalną społecznością” – powiedział Mindaugas Sestokas, wiceprezes spółki ds. Europy Środkowej i Wschodniej.

Fabryka zostanie zbudowana jeszcze w tym roku, a produkcja ma się rozpocząć w czwartym kwartale. Nakłady inwestycyjne wyniosą około 65 milionów złotych. Inwestor planuje stopniowo rozszerzać działalność. W pierwszym etapie powstanie zakład produkcyjny o powierzchni około 8 tys. m.kw. Po roku działalności liczba pracowników wyniesie około 200, a po pięciu latach – nawet 400.Zakład w Grudziądzu, który powstanie przy ul. Droga Kurpiowska, będzie integrował nowoczesną i zautomatyzowaną produkcję elektroniki, taką jak montaż obwodów drukowanych i modułów elektronicznych i elektromechanicznych oraz wysokopoziomowy montaż mechaniczny. Udostępnione zostaną również zaawansowane usługi techniczne, m.in. prototypowanie i rozwój testów.

Zaangażowanie kolejnego poważnego inwestora to dowód, że prowadzona od lat przez samorząd województwa polityka otwarcia na biznes i wspierania przygotowania terenów pod inwestycje biznesowe jest trafna i przynosi rezultaty. Wiadomo, że biznes przyciąga biznes. Decyzja o powstaniu tego zakładu to dobra wiadomość dla gospodarki regionu i dla rynku pracy” podkreśla marszałek województwa Piotr Całbecki.

Blisko 400 nowych miejsc pracy, miliony zainwestowane w halę produkcyjną i nowoczesny sprzęt. Tak norweski producent elektroniki m.in. dla przemysłu motoryzacyjnego i medycznego, będzie inwestował w województwie kujawsko-pomorskim – w Grudziądzu. Takie inwestycje to rozwój całego regionu. To dowód na to, że nasze województwo to miejsce, gdzie jest ogromny potencjał” zauwałył Józef Ramlau, wicewojewoda kujawsko-pomorski.

Inwestycja w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej umożliwi inwestorowi skorzystanie ze zwolnienie z podatku dochodowego CIT do końca 2026 r. Strefa zapewni także firmie kompleksowe wsparcie w czasie całego procesu inwestycji.

Cieszy nas, że międzynarodowy koncern o ugruntowanej pozycji na globalnym rynku zaufał nami zdecydował się ulokować swoją inwestycję właśnie w naszej strefie. To kolejny inwestor dla województwa kujawsko-pomorskiego, w którym koncentrujemy naszą aktywność. Coraz wyższa atrakcyjność inwestycyjna regionu przekłada się jego rozwój ekonomiczny i na nowe miejsce pracy” mówił Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Obecnie w województwie kujawsko-pomorskim działalność prowadzi 49 inwestorów pozyskanych przez PSSE. Realizują projekty inwestycyjne za blisko 6 mld zł i zatrudniają 9 tys. pracowników.Realizacja inwestycji w Grudziądzu była możliwa dzięki wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Inwestycja norweskiej firmy Kitron w Grudziądzu potwierdza, że do walki o pozyskanie inwestorów zagranicznych coraz skuteczniej włączają się miasta średniej wielkości. Położenie Grudziądza względem głównych szlaków komunikacyjnych, dostęp do sporego zasobu wykwalifikowanej kadry oraz dobrze przygotowane tereny inwestycyjne – to mocne karty Grudziądza w rywalizacji o nowe projekty, w której PAIH wspiera lokalny samorząd i Pomorską SSE. Projekt Kitrona z pewnością wzmocni potencjał ekonomiczny województwa kujawsko-pomorskiego” podkreśla Krzysztof Senger,  p.o. prezesa PAIiH.

Władze Grudziądza postrzegają inwestycję jako dużą szansę na dynamiczny rozwój miasta.
To dla nas wyjątkowy dzień, bowiem oficjalnie możemy powitać w gronie grudziądzkich inwestorów Grupę Kitron. Cieszę się, że firma będąca liderem w produkcji komponentów elektronicznych w Skandynawii zdecydowała się na wybudowanie kolejnej fabryki w naszym mieście. Wierzę, że dzięki tej inwestycji zyskamy nie tylko nowe miejsca pracy, ale również Grudziądz zacznie być postrzegany, jako miasto które daje szansę rozwoju zawodowego” wyliczał Maciej Glamowski, Prezydent Miasta Grudziądza.

Fabrykę dla Kitrona budować będzie spółka Panattoni Europe, która jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie.
“Realizacja inwestycji dla Kitron będzie w pełni dostosowana do procesów technologicznych klienta. Fabryka powstanie zgodnie z koncepcją czwartej rewolucji przemysłowej” komentował Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe. 

Przy projekcie inwestor współpracował także z firmą Colliers International z sektora nieruchomości komercyjnych, która była doradcą lokalizacyjnym.
Inwestycja Kitrona to nie tylko kilkaset nowych miejsc pracy dla mieszkańców Grudziądza i okolicznych miejscowości, ale również zaawansowana produkcja typu EMS dla uznanych na całym świecie koncernów, jak GE Healthcare czy Husqvarna. Cieszymy się, że mogliśmy przeprowadzić Kitrona przez wszystkie etapy procesu inwestycyjnego w Polsce –  zauważa Filip Deleżyński z Colliers International. 

wiecej o inwestycji:
http://www.coi.kujawsko-pomorskie.pl/aktualnosci.php?lang=pl&element=1042&action=aktualnosci

djmedia:11
Więcej o: Projekt POWER – spotkania informacyjne w Brześciu Kujawskim i Witkowie k. Chełmży (en)

Projekt POWER – spotkania informacyjne w Brześciu Kujawskim i Witkowie k. Chełmży (en)

Instytucją Zarządzająca w projekcie jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, zaś jego realizatorem jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora. Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, ich pracowników oraz kadry zarządzającej.

Aktualnie rozpoczynamy cykl spotkań informacyjnych dla gmin, które odbędą się:

  • 7 lutego – Inowrocław – powiaty: inowrocławski, bydgoski, mogileński, nakielski, żniński

   (nadal otwarta lista zgłoszeń)

oraz w dniach:

  • 12 lutego – Brześć Kujawski – powiaty: włocławski, aleksandrowski, lipnowski, radziejowski
  • 14 lutego – Witkowo gm. Chełmża – powiaty: toruński, brodnicki, golubsko-dobrzyński, rypiński, wąbrzeski.

                                      (informacja do gmin została wysłana 5 lutego)

                Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych !

W ramach programu planujemy cykl szkoleń merytorycznych dla pracowników oraz kadry zarządczej, poświęconych m.in.: tworzeniu ofert inwestycyjnych, standardom obsługi inwestora, współpracy z lokalnym biznesem, planowaniu przestrzennemu oraz zarządzaniu rozwojem gminy.
Pragniemy alby z danej gminy uczestniczyły w tych szkoleniach minimum dwie osoby, reprezentujące poziom pracowników merytorycznych i władz lokalnych.

W ramach programu przewidziane są również wizyty studyjne w gminach w Polsce wyróżniających się pod względem rozwoju gospodarczego oraz wykonanie panoram i zdjęć lotniczych terenów inwestycyjnych i gmin oraz wydawnictwo promocyjne z ofertami terenów inwestycyjnych gmin uczestniczących w projekcie.

Jakiego zaangażowania gminy oczekujemy?  Gminy, które zadeklarują udział w projekcie podpiszą umowę dotyczącą realizacji programu szkoleń, wyznaczą osoby do uczestniczenia w szkoleniach oraz będą zobowiązane do wdrożenia w gminie standardów obsługi inwestora.

 

UWAGA!  GMINA UCZESTNICZĄCA W PROGRAMIE NIE PONOSI ŻADNYCH KOSZTÓW Z NIM ZWIĄZANYCH

 

Zapraszamy do kontaktu: 

WK-P COI , tel. 56 62 18 319 / 206 / e-mail: coi@kujawsko-pomorskie.pl

 

Opracowanie Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów, luty 2019 rok.

Źródło: UM Grudziądz, COI Toruń, PSSE

Więcej o: Portugalska firma inwestuje w Brześciu Kujawskim (en)

Portugalska firma inwestuje w Brześciu Kujawskim (en)

RTE Poland jest spółką powołaną przez Grupę RTE w celu prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Decyzja o wsparciu inwestycji dla RTE Poland sp. z o.o. dotyczy budowy nowego zakładu produkującego rowery w miejscowości Machnacz (woj.kujawsko-pomorskie, powiat włocławski, gmina Brześć Kujawski).

Nowy zakład produkcyjny będzie przygotowany do obsługi klientów z Europy Środkowej, Wschodniej i wybranych rynków Europy Zachodniej. Realizacja inwestycji pozwoli Grupie RTE zwiększyć produkcję o ok. 500 000 rowerów rocznie. W nowym zakładzie w Machnaczu spółka będzie wdrażała najbardziej zaawansowane technologie. Oprócz wykorzystania najnowocześniejszych, wysoko zautomatyzowanych i efektywnych środowiskowo maszyn i urządzeń, firma wdroży do procesu produkcji szereg innowacyjnych rozwiązań  z obszaru tzw. Industry 4.0. 

Inwestor planuje utworzenie w pierwszej fazie inwestycji co najmniej 70 nowych miejsc pracy.

oprac . M. Ryłow COI WK-P