Brenntag Polska buduje centrum logistyczne w Grudziądzu (en)

Firma należy do koncernu Brenntag – światowego lidera w dystrybucji surowców chemicznych. W Polsce zatrudnia ponad 500 osób w 19 placówkach. W związku z dynamicznym rozwojem i rozbudową sieci sprzedaży zarząd Brenntag Polska podjął decyzję o otwarciu nowej placówki na Pomorzu. Centrum dystrybucyjne, o powierzchni 3 300 m2, ma zostać wybudowane w kwietniu 2015 r. na dwuhektarowej działce przy ul. Droga Kurpiowska w Grudziądzu.
Firma rozpocznie tu działalność związaną z dystrybucją i magazynowaniem surowców chemicznych już z początkiem maja 2015 r. Jak informują przedstawiciele Brenntag wybór takiej lokalizacji został podyktowany doskonałą komunikacją z pozostałymi magazynami spółki, możliwością przyszłej rozbudowy centrum dystrybucyjnego o dodatkowe 3 000 m2, a także przeprowadzanymi i planowanymi dalszymi inwestycjami drogowymi w Grudziądzu.

– Firma złożyła już wnioski o przyłącza mediów oraz o pozwolenie na budowę hali magazynowej z zapleczem socjalnym i zagospodarowaniem terenu. Ponad 40% zakupionej działki pozostanie pod przyszły rozwój inwestycji. Pojawienie się kolejnego centrum logistycznego to dowód na to, że inwestorzy zauważyli nasze doskonałe położenie na mapie drogowej oraz inwestycje poczynione w infrastrukturę – mówi prezydent Robert Malinowski.

fot. www.grudziadz.pl

oprac. M.Ryłow COI WK-P