I etap X edycji konkursu „Grunt na Medal” 2023 zakończony!

logo konkursu Grunt na Medal

logo konkursu Grunt na Medal

Miło nam poinformować, iż wyłącznie z naszego regionu zostało zaakceptowane aż pięć ofert inwestycyjnych greenfield z pięciu gmin mieszczących się w różnych lokalizacjach tj.: 

  • Toruń / Teren ul. J. Nowaka, K. Stamirowskiego (4,5 ha)
  • Bydgoszcz / Teren BPPT ul. Matuszewskiego (18,47 ha)
  • Dobrcz / Teren Trzeciewiec (6,01 ha)
  • Barcin / Teren Sadłogoszcz (126 ha)
  • Grudziądz / Teren ul. Lotnicza (3,43 ha).  

Wszystkim Gminom, zwłaszcza Prezydentom, Burmistrzom i Wójtom, których zgłoszone oferty przeszły do II etapu serdecznie gratulujemy.

Pozostałym Gminom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i nadesłanie ofert. Państwa oferty, które już są w elektronicznej bazie ofert greenfield naszego COI  https://coi.mapa.kujawsko-pomorskie.pl/, jak również w generatorze PAIH  https://baza.paih.gov.pl/  będą przez nas proponowane potencjalnym inwestorom.

Planujemy również organizację w Urzędzie Marszałkowskim regionalnej konferencji poświęconej konkursowi „Grunt na Medal 2023”, która odbędzie się po oficjalnym ogłoszeniu zwycięzców oraz konferencji zakończeniowej w PAIH w Warszawie tj. najwcześniej w II poł. października 2023 roku.  Podczas konferencji pragniemy podsumować konkurs oraz wyróżnić tereny przeznaczone pod działalność produkcyjną zgłoszone w regionie kujawsko-pomorskim.

W wyniku przeprowadzonej weryfikacji i ocen zgłoszonych terenów inwestycyjnych, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano łącznie 57 ofert.
Z województwa kujawsko-pomorskiego JST zgłosiły aż 13 terenów produkcyjnych, co dało nam zaszczytne II miejsce w Polsce na 16 województw, pod względem ilości zgłoszonych do konkursu ofert inwestycyjnych.     

Łącznie, z wszystkich regionów do pierwszego etapu konkursu zgłoszono 128 terenów inwestycyjnych.

W trakcie audytów przeprowadzanych w trakcie II etapu konkursu, zaplanowanych na najbliższe miesiące, zgodnie z regulaminem konkursu zostanie wyłonionych 16 terenów – laureatów konkursu Grunt na Medal 2023 r.

Informacja o konkursie na stronie PAIH:

https://www.paih.gov.pl/20230511/kwalifikacja_terenow_do_II_etapu_konkursu_grunt_na_medal_2023

Przygotował: Cezar Buczyński K-P COIE  
Źródło: PAIH oraz K-P COIE

Lista terenów zakwalifikowanych do II etapu konkursu Grunt na Medal 2023