Już wkrótce 20ty Europejski Tydzień Regionów i Miast!

Debaty i seminaria  Open Days podzielone są  na cztery tematy: spójność terytorialna, zielona transformacja, transformacja cyfrowa i wzmocnienie pozycji młodzieży. W sumie około 850 mówców z całej Unii Europejskiej  weźmie udział w tegorocznym wydarzeniu i na przestrzeni czterech dni przedstawi  historie i referencje dotyczące konkretnych projektów. W 2021 r. druga edycja cyfrowa osiągnęła rekordową liczbę prawie 18 000 zarejestrowanych uczestników i 300 sesji w ciągu tygodnia, z udziałem ponad 590 partnerów.

W tym roku podobnie jak w latach poprzednich   w sesjach będzie można uczestniczyć także w trybie online.

Pod hasłem „Nowe wyzwania dla Europy” tegoroczny program koncentruje się na zdolności UE oraz rządów krajowych i regionalnych do wspierania obywateli europejskich, ich społeczności lokalnych, a  w szczególności młodych ludzi za pomocą praktycznych środków i polityk publicznych mających na celu inwestowanie w sprawiedliwsze, bardziej ekologiczne rozwiązania.

Sesja współorganizowana przez  Województwo Kujawsko-Pomorskie zatytułowana  „Yoüth Empowerment and civic engagement, lessons from European Local and Regional Authorities ”  odbędzie się 12 października  11.30-13.00. W tym roku tworzymy konglomerat z Veneto, Regionem Marche, Bouches-du-Rhône, Wojwodiną, Castilla la Mancha, norweskim Nordland i AlpEuregio.

Poniżej link do rejestracji na   sesję  (można z niej łatwo przejść na program ogólny i zarejestrować się tez na inne seminaria  ):

https://eu.app.swapcard.com/event/euregionsweek-2022/planning/UGxhbm5pbmdfOTYwMzgw

Źródło:

Strona Open Days

Więcej informacji :

The European Week of Regions and Cities (#EURegionsWeek)

Opracowanie:

Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza