MIPIM Awards 2021: entries are open! – zgłoszenia do 26 lutego

MIPIM LOGO

MIPIM LOGO

W kategorii BEST MIXED-USE DEVELOPMENT wygrał projekt: MONOPOLIS (projekt: Rafał Grzelewski (główny architekt) i architekci pracowni Grupa 5, deweloper: Virako)

W kategorii BEST URBAN PROJECT – wygrał projekt: GRANARIA (projekt: RKW Architektur+, Kwadrat Studio Architektoniczne, Maciej Mąka, Radosław Sojka, deweloper: Immobel).

W kategorii BEST OFFICE & BUSINESS DEVELOPMENT nominowany został projekt: ELEKTROWNIA POWIŚLE (projekt: architekci z APA Wojciechowski, wspierani przez studio Belotto Design, deweloper: White Star Real Estate).

MONOPOLIS to wyjątkowy projekt rewitalizacyjny w samym sercu Polski, w Łodzi. To kompleks, który jest zlokalizowany w starej fabryce wódki, nieruchomości, która powstała w 1902 r. Dziś  łączy funkcje biurowe, handlowe i kulturalne z postindustrialnym, nowoczesnym designem. W skład inwestycji wchodzą liczne restauracje i kawiarnie, winiarnia, teatr, galeria sztuki, muzeum i klub dla dzieci. Jurorów MIPIM Awards zachwyciło odważne połączenie historycznej architektury i nowoczesnych rozwiązań oraz jakość stworzonej przestrzeni kulturalno-biznesowej.

GRANARIA to unikatowe przedsięwzięcie zlokalizowane na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Eksperci MIPIM Awards zauważyli, że obiekt  łączy potrzeby nowoczesnego miasta, szanując jednocześnie jego dziedzictwo i historię. To kompleksowa koncepcja urbanistyczna, która obejmie apartamenty, obiekty handlowo-usługowe, i nowoczesny hotel. To nowa wizytówka Gdańska i bez wątpienia najciekawsza dziś inwestycja w dawnych miastach hanzeatyckich.

ELEKTROWNIA POWIŚLE to projekt wielofunkcyjny, w którym oprócz szerokiej oferty handlowej i gastronomicznej znajdują się trzy nowoczesne budynki biurowe klasy A. Prawie 22 tys. mkw. zajmują właściciele znanych marek reprezentujących różne branże. Zdaniem jurorów canneńskiego konkursu oferta Elektrowni Powiśle jest kompleksowa i innowacyjna – architekci stworzyli wyjątkowe miejsce do pracy, biznesu i wypoczynku. Jest nową przestrzenią oddaną warszawiakom. Tętni życiem.

Jurorami MIPIM Awards są znani i cenieni międzynarodowi eksperci związani zawodowo z architekturą i rynkiem nieruchomości. W 2020 roku w skład Jury weszli:

Méka Brunel, przewodnicząca jury, CEO Gecina (Francja), Kai-Uwe Bergmann, partner Bjarke Ingels Group (Dania), Hala El Akl, dyrektor PLP Architecture (Wielka Brytania), Serge Fautre, CEO AG Real Estate (Belgia), Paolo Gencarelli, head of real estate & procurement Poste Italiane (Włochy), Marco Hekman, dyrektor zarządzający CBRE w Europie (Holandia), Aqil Kazim, CCO Nakheel (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Frank Khoo, group chief investment officer City Developments Ltd. (Singapur), Sergiej Kuzniecow,  główny architekt Moskwy (Rosja), Thierry Laroue-Pont, CEO BNP Paribas Real Estate (Francja) i Tim Neal, prezes RICS (Wielka Brytania).

 

ZGŁOSZENIA do MIPIM AWARDS 2021:

Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza wstępnego – online MIPIM Awards 2021 – ENTER NOW. Zgłoszenie na tym etapie jest bezpłatne i zajmuje tylko kilka minut. Pozwala upewnić się, że projekt spełnia wymogi formalne.

W drugim etapie, jeśli projekt zostanie zakwalifikowany, prosimy o wypełnienie ostatecznego formularza – online, w tym dostarczenie dodatkowych materiałów, takich jak zdjęcia, plany, filmy, itd., podpisanie umowy i dokonanie opłaty wpisowej (950 €).

Zgłoszenia wstępne przyjmujemy do 26 lutego, a do 26 marca mają Państwo czas na złożenie ostatecznego formularza zgłoszeniowego, umowy i dostarczenie materiałów. Jednak im szybciej przejdą Państwo przez pierwszy etap, tym więcej czasu będą mieli na przygotowanie ostatecznego zgłoszenia i materiałów.

Zgłoszenia przyjmujemy w 12 kategoriach wymienionych poniżej. Tutaj znajdą Państwo opis kategorii i warunki udziału w konkursie.

BEST CULTURAL & SPORTS INFRASTRUCTURE

BEST HEALTHCARE DEVELOPMENT

BEST HOTEL & TOURISM RESORT

BEST INDUSTRIAL & LOGISTICS DEVELOPMENT

BEST MIXED-USE DEVELOPMENT

BEST OFFICE & BUSINESS DEVELOPMENT

BEST REFURBISHED BUILDING

BEST RESIDENTIAL DEVELOPMENT

BEST SHOPPING CENTRE

BEST URBAN PROJECT

BEST FUTURA PROJECT

BEST FUTURA MEGA PROJECT

BEST CULTURAL & SPORTS INFRASTRUCTURE

BEST HEALTHCARE DEVELOPMENT

BEST HOTEL & TOURISM RESORT

BEST INDUSTRIAL & LOGISTICS DEVELOPMENT

BEST MIXED-USE DEVELOPMENT

BEST OFFICE & BUSINESS DEVELOPMENT

BEST REFURBISHED BUILDING

BEST RESIDENTIAL DEVELOPMENT

BEST SHOPPING CENTRE

BEST URBAN PROJECT

BEST FUTURA PROJECT

BEST FUTURA MEGA PROJECT

Interesujący artykuł na temat udziału Polski w MIPIM Awards znajdą Państwo pod linkiem:

Poland Today » With 3 ‘real estate Oscars’ in 4 years, Poland ranks high (poland-today.pl)

Finał MIPIM Awards odbędzie się tradycyjnie podczas targów MIPIM w Cannes, które wyjątkowo w tym roku zaplanowaliśmy na początku lata, w dniach 7 – 10 czerwca, 2021r. Temat przewodni tegorocznych targów to: New World: New Era. Program konferencji MIPIM 2021 skoncentruje się na trzech filarach: People, Planet, Performance. Więcej szczegółów na www.mipim.com

 

Dodatkowych informacji udziela:   

Monika Bednarek
MIPIM & PROPEL Country Manager POLAND
Tel. 601 25 25 98