Nowa inwestycja w Kujawsko-Pomorskim!

Nowe biuro firmy HighCom Armor zapewni doskonałą bliskość do docelowych klientów wojskowych i organów ścigania w Europie Środkowej i Skandynawii. 

Firma specjalizuje się w produkcji kamizelek  kuloodpornych, hełmów oraz kompozytowych strukturach pancerza.

Projekt był obsługiwany od sierpnia 2022 roku przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora (COI) wraz Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH). 

Główne kryteria inwestycji:

 • Kraj inwestora – USA
 • Firma: HighCom Armor https://www.highcomarmor.com/
 • Film o firmie https://www.youtube.com/watch?v=-q2cN7RbAYY
                      https://www.youtube.com/watch?v=7z1rGh_Y6cQ
 • Sektor: Magazynowanie, Dystrybucja i Produkcja
 • Produkt: kamizelki kuloodporne
 • Nakłady inwestycyjne (w EUR): 200 000
 • Zatrudnienie na stanowiskach umysłowych – 1, na stanowiskach robotniczych – 2; szacunkowe zatrudnienie pośrednie – 5 ,
 • Termin podjęcia ostatecznej decyzji lokalizacyjnej: grudzień 2022 roku
 • Planowana data uruchomienia produkcji: styczeń 2023 roku
 • Dzierżawa gruntu: “Build to suit” – najem hali przemysłowej wybudowanej według wymagań inwestora na co najmniej 3 lata
 • Hala 722 m2 (obejmuje regały, wózek widłowy, 2 x wjazd i rampy oraz pełne wyposażenie)
 • Lokalizacja hali: Osielsko, województwo kujawsko-pomorskie, przy DW 261 (trasa europejska E261)
 • Hala wynajęta przez inwestora:

Inwestor zwiedział hale (brownfieldy) położone w  woj. gdańskim (hala prawie wygrała) w  woj. mazurskim (2 hale), woj. mazowieckim (1 hala) oraz w regionie  Kujawsko-Pomorskim (hale w Toruniu, Bydgoszczy, Białym Borze k. Grudziądza, Brześciu Kujawskim). 

O firmie: 

Założona w 1997 roku firma HighCom Armor to nazwa uznana w branży obronnej jako zaufane i cenne źródło wysokiej jakości i ekonomicznych systemów ochronnych. Zespoły inżynieryjne i operacyjne zaprojektowały i skomercjalizowały wiele rozwiązań zgodnie ze standardami kamizelek kuloodpornych NIJ i MIL-SPEC oraz protokołami testowymi.

Spółka z Ohio przez ponad dwie dekady dostarcza twarde i miękkie rozwiązania pancerzy marek własnych/OEM niektórym z największych firm i producentów obronnych do użytku końcowego przez wojsko i organy ścigania na całym świecie ze względu na naszą reputację dzięki innowacyjnej technologii.  

Dzięki  centrum produkcyjnemu i dystrybucyjnemu o powierzchni 50 000 stóp kwadratowych zlokalizowanemu w Columbus w stanie Ohio, firma HighCom Armor jest dobrze przygotowana do zaspokajania globalnych potrzeb w zakresie dostaw na dużą skalę i wrażliwych na czas.

Dysponując własnym dedykowanym zakładem produkcyjno-dystrybucyjnym, działem badawczo-rozwojowym oraz laboratorium balistycznym, inwestor jest w stanie skutecznie zarządzać wszystkimi krytycznymi aspektami projektowania, produkcji i dostaw środków ochrony indywidualnej. HighCom Armor ma możliwość kontroli, testowania i zatwierdzania pełnego zarządzania cyklem życia od surowców, produkcji w toku i wyrobów gotowych. Wszystko to skutkuje wysoką wydajnością produkcyjną  w postaci ponad 20 tysięcy elementów pancerza miesięcznie. Spółka HighCom Armor należy do grupy na którą składa się firma XTEK Ltd, która przejęła w 2019 roku firmę z USA HighCom Armor.  

Przygotował: C.Buczyński, K-P COI