Nowa inwestycja w Płużnickim Parku Inwestycyjnym (2)

Pluznica nowa inwestycja 2020 otwarcie

Pluznica nowa inwestycja 2020 otwarcie

– W ciągu mojego życia bardzo często stawałem w takich miejscach, bo budowaliśmy zakłady w wielu lokalizacjach w Europie. Fabryka, która powstanie w Płużnickim Parku Inwestycyjnym, ma być drugą fabryką firmy Sano w Polsce. Wybrana działka jest idealna, dokonaliśmy dobrego wyboru lokalizacji – mówił Bernhard Waldinger.

Głos zabrał również Marcin Skonieczka, Wójt Gminy Płużnica, który przyznał, że czekał na ten moment bardzo długo.

– Nie ukrywam, że to dla mnie wzruszający moment, na który czekałem osiem lat. Cieszę się, że tak duża i znana firma nam zaufała i postanowiła zlokalizować swoją kolejną inwestycję na terenie Płużnickiego Parku Inwestycyjnego – mówił Marcin Skonieczka.

– Nie mieliśmy problemu, aby zaufać firmie o tak ugruntowanej pozycji na rynku. Co istotne, również przez mieszkańców ta inwestycja jest pozytywnie odbierana – dodał wójt.

Marcin Skonieczka wyraził także nadzieję, że dzięki inwestycji Sano kolejne duże i cenione firmy zdecydują się na wybór gruntów zlokalizowanych na terenie PPI. 

W wydarzeniu wziął udział także Tomasz Zygnarowski, obecny burmistrz Wąbrzeźna, który w czasie przygotowywania terenów inwestycyjnych pracował w Urzędzie Gminy w Płużnicy. Jak przyznał, budowa Płużnickiego Parku Inwestycyjnego była dla niego ważną lekcją.

Działalność fabryki Sano na terenie PPI ma rozpocząć się za rok. Wykonawcą jest firma Projprzem, której przedstawiciele zapewniają, że inwestycja będzie wykonana zgodnie z harmonogramem.

Budowa Płużnickiego Parku Inwestycyjnego to największa inwestycja w gminie Płużnica. Teren o łącznej powierzchni 22,2 ha zlokalizowany jest 6 km od węzła autostrady A1. Atutami PPI są przede wszystkim uzbrojenie całego obszaru w infrastrukturę (drogi, gaz ziemny, energię elektryczną, wodę oraz kanalizację), zwolnienie z podatku od nieruchomości do 5 lat w ramach pomocy de minimis, dostępność lotnisk międzynarodowych (Bydgoszcz oraz Gdańsk). Teren jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, co znacznie skraca proces inwestycyjny.

Poza firmą Sano – Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o. na zlokalizowanie swoich zakładów na terenie Płużnickiego Parku Inwestycyjnego zdecydowały się do tej pory dwie firmy: Elpigaz oraz Le-Maks s.c. Dariusz Lenartowski i Piotr Lewandowski.

Płużnicki Park Inwestycyjny w 2016 roku został laureatem ogólnopolskiego konkursu “Grunt na medal” organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu wraz z Kujawsko-Pomorskim Centrum Obsługi Inwestora.

Teren Płużnickiego Parku Inwestycyjnego powstał przy wsparciu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-13.

djmedia:25