Nowe firmy w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym

Firma Konek PSN – Profesjonalne Systemy Narzędziowe wybudowała nowa siedzibę u zbiegu ulic Paciorkiewicza i Blumwego. Oficjalne rozpoczęcie działalności w nowej lokalizacji nastąpiło 5 grudnia br.

Inwestycja została zrealizowana na działce liczącej blisko 2700 metrów kwadratowych. Powstała tam hala usługowo-magazynowa z częścią administracyjno-socjalną o powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych.

Konek PSN działa od ponad 20 lat na polskim i europejskim rynku narzędziowym. Wyspecjalizowała się w branży budowy form wtryskowych do przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz narzędzi specjalnych.

Dla firmy JAS-FBG S.A. przy ulicy Bydgoskich Przemysłowców powstanie nowy terminal spedycji krajowej o powierzchni 2 300 m2, który otaczać będzie plac manewrowy o powierzchni 6 000 m2. W nowej placówce JAS-FBG zatrudnienie znajdzie ok. 18pracowników.

Obiekt usprawni procesy dystrybucyjne spedycji krajowej JAS-FBG S.A., jednego z wiodących operatorów logistycznych w Polsce, obecnego na rynku od 1991 r. Spółka zatrudnia ponad 1 tys. osób, świadcząc kompleksowe usługi transportu, spedycji i logistyki oraz agencji celnej.

Pod koniec listopada na wybór Parku dla lokalizacji swojej nowej hali produkcyjno-magazynowej zdecydowała się firma ZPU ROMEX sp. z o.o., specjalizująca się w produkcji zewnętrznych siłowni (marka Trainer). 

oprac. M. Ryłow COI WK-P

Źródło: www.bppt.pl