Flaga Chin

Przedstawiciele ośmiu kujawsko-pomorskich przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej wezmą udział w misji gospodarczej do Chin w terminie 16-21 października br.

 

logo COIE Made in Kujawsko-Pomorskie

Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-PCOIE) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza na seminarium pt. „Japonia –rynek otwierający się na polski biznes” w dniu 28 września 2023 r. w Toruniu 

logo PAIH

Forum Biznesu to wydarzenie organizowane dla sektora MŚP i jego partnerów - przedstawicieli regionów oraz instytucji rozwoju. Zaplanowano dziesiątki paneli o tematyce inwestycyjnej i eksportowej.   

Logo firmy Atos

Międzynarodowa firma z branży IT – ATOS otworzyła w dniu 14 września 2023 roku w Bydgoszczy  Centrum Technologii i Innowacji Biznesowych,  BTIC (Business Technology & Innovation Center).

Podkategorie

White Star Logistics, wspólne przedsięwzięcie White Star Real Estate i Bain Capital Credit, przygotowuje kolejną inwestycję. Tym razem nie będzie to typowy obiekt logistyczny, ale park przemysłowo-logistyczny zorientowany na potrzeby lekkiej produkcji i zlokalizowany w mocno zurbanizowanej części Torunia. To kolejna inwestycja ogłoszona w ostatnich miesiącach przez dewelopera, po Raszynie i Nowym Koniku pod Warszawą. Nowe centrum przemysłowo-logistyczne powstanie we wschodniej części Torunia w bezpośredniej bliskości drogi ekspresowej S10, która jest sukcesywnie modernizowana. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach: Pierwsza z hal będzie miała powierzchnię 27 186 m2, a hala B – 21 426 m2, czyli łącznie niemal 50 tys. m2. Strategia White Star Logistics zakłada stworzenie sieci nowoczesnych centrów logistycznych w najbardziej pożądanych miejscach w Polsce. Wszystkie budynki, które powstają w ramach projektu będą posiadały certyfikaty środowiskowe w systemie BREEAM na poziomie co najmniej very good. White Star Logistics w pierwszych 3 latach zamierza zrealizować w Polsce osiem projektów magazynowych o łącznej powierzchni docelowej ponad 500 tys. m2. Budżet tych projektów ma wynieść 350 mln euro.