Nieformalna Grupa Robocza ds. Mikroprzedsiębiorstw, Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MMŚP), Międzynarodowa Izba Handlowa (ICC) oraz Międzynarodowe Centrum Handlu (ITC) zainaugurowały 16 marca kolejną inicjatywę Small Business Champions pod hasłem „ Pomagamy drobnym rolnikom wejść na rynek globalny”.

logo izby skandynawskiej

Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC) organizuje 22 marca 2023 r. w godzinach 10.00- 12.25 wydarzenie online pod nazwą Nordic Intro –Tech Sweden, czyli co musisz wiedzieć planując działania biznesowe na rynku szwedzkim. Szkolenie przeznaczone jest dla firm z branży technologicznej zainteresowanych rozpoczęciem działalności na rynku szwedzkim. Udział jest bezpłatny.

logo Komisji Europejskiej

 Komisja Europejska uruchomiła możliwość wnioskowania o przyjęcie do Global Gateway Business Advisory Group (BAG). Do aplikowania zaproszone są wszystkie europejskie organizacje sektora prywatnego posiadające odpowiednie doświadczenie w sektorach objętych strategią konektywności Global Gateway, tj. w transporcie, energetyce, cyfryzacji, a także zajmujących się wzmacnianiem systemów opieki zdrowotnej, edukacji i badań naukowych na całym świecie.

Kolejna sześćdziesiąty trzecia edycja targów BATIBOUW dla profesjonalistów z branży konstrukcji i renowacji odbędzie się 14 marca do 19 marca  2023 w budynku Brussels Expo.

Podkategorie

White Star Logistics, wspólne przedsięwzięcie White Star Real Estate i Bain Capital Credit, przygotowuje kolejną inwestycję. Tym razem nie będzie to typowy obiekt logistyczny, ale park przemysłowo-logistyczny zorientowany na potrzeby lekkiej produkcji i zlokalizowany w mocno zurbanizowanej części Torunia. To kolejna inwestycja ogłoszona w ostatnich miesiącach przez dewelopera, po Raszynie i Nowym Koniku pod Warszawą. Nowe centrum przemysłowo-logistyczne powstanie we wschodniej części Torunia w bezpośredniej bliskości drogi ekspresowej S10, która jest sukcesywnie modernizowana. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach: Pierwsza z hal będzie miała powierzchnię 27 186 m2, a hala B – 21 426 m2, czyli łącznie niemal 50 tys. m2. Strategia White Star Logistics zakłada stworzenie sieci nowoczesnych centrów logistycznych w najbardziej pożądanych miejscach w Polsce. Wszystkie budynki, które powstają w ramach projektu będą posiadały certyfikaty środowiskowe w systemie BREEAM na poziomie co najmniej very good. White Star Logistics w pierwszych 3 latach zamierza zrealizować w Polsce osiem projektów magazynowych o łącznej powierzchni docelowej ponad 500 tys. m2. Budżet tych projektów ma wynieść 350 mln euro.