W maju i czerwcu br. Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora zorganizowało 3 spotkania szkoleniowe z zakresu obsługi procesu inwestycyjnego. Spotkania odbyły się w Urzędzie Miejskim w Świeciu (29 maja br.), w Urzędzie Miasta w Rypinie (12 czerwca br.) i w Urzędzie Miejskim w Lipnie (14 czerwca br.).

Uczestnikami byli przedstawiciele JST, parków przemysłowych i stref gospodarczych z naszego regionu (głównie powiaty świecki, tucholski, chełmiński, grudziądzki,wąbrzeski, brodnicki, golubsko-dobrzyński, rypiński, lipnowski, aleksandrowski,włocławski, radziejowski), łącznie blisko 80 osób.

Podczas spotkań prelekcje wygłosili m.in. 

- Monika Zdrojek i Leszek Kołodziejczyk -  Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., Warszawa - „Standardy obsługi inwestora w samorządzie”
- Krzysztof Sakierski - PwC Polska Sp. z o. o., Warszawa -  „Wsparcie w wykorzystaniu analiz geoprzestrzennych w pozyskiwaniu inwestorów”
- Łukasz Filipiak - Dyrektor ds. Samorządu Terytorialnego Północno-Zachodniej Polski Deloitte oraz  Magdalena Szmulewska-Wich, Dyrektor Deloitte -„Specjalne Strefy Ekonomiczne po nowemu. System wsparcia dla nowych inwestycji.Wpływ zmian na nowe i istniejące inwestycje”
- Paweł Sikora - Dyrektor Wydziału Turystyki, Promocji i Rozwoju Gminy, Urząd Miejski w Żninie - „Pozyskiwanie i obsługa inwestorów na przykładzie współpracy Gminy Żnin z Firmą Arche”
- Łukasz Szarszewski - Dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu, Toruń - „Dobre praktyki w obsłudze inwestorów na przykładzie osiedla JAR w Toruniu”
- Rafał Michałowski - Firma Wniebowzięte,Lublin -  „Zdjęcia panoramiczne terenów inwestycyjnych jako narzędzie w obsłudze inwestora”
- Tomasz Chymkowski - Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim - „Dobre praktyki w obsłudze inwestorów na przykładzie Brzeskiej Strefy Gospodarczej”
- Łukasz Grupa, Martyna Bekulard - Colliers International - „Oczekiwania inwestorów z perspektywy agencji we współpracy z samorządem”

Wykładowcom serdecznie dziękujemy za wygłoszone prelekcje, a uczestnikom za przybycie. Mamy nadzieję,że szkolenia spełniły Państwa oczekiwania i przyczyniły się do zdobycia nowej wiedzy oraz nawiązania interesujących kontaktów, a wymiana doświadczeń i wiedzy na temat pozyskiwania i obsługi inwestorów były inspirujące do dalszych własnych działań w tym zakresie w Państwa gminie.

Jednocześnie zapraszamy na kolejne spotkania, które planujemy po wakacjach. Prosimy o informację o tematach, którymi jesteście Państwo zainteresowani, postaramy się dostosować zakres tematyczny szkoleń tak, aby spełniały one Państwa oczekiwania.

Źródło: Agnieszka Kołodziejczyk /KPCOI