Strona internetowa MSZ

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że właśnie rozpoczęliśmy projekt rozbudowy, na portalu MSZ w obszarze DYPLOMACJA DLA BIZNESU, nowej zakładki dedykowanej PROJEKTOM I PRZETARGOM MIĘDZYNARODOWYM :  ( https://www.gov.pl/web/dyplomacja/projekty-i-przetargi-miedzynarodowe )

Znajdziecie w niej Państwo informacje o szerokiej ofercie projektowej organizacji międzynarodowych i międzynarodowych instytucji finansowych, istotne wskazówki dot. procedur przetargowych, linki do publikacji na ten temat, a także dane pomocne w nawiązywaniu kontaktu z instytucjami ogłaszającymi projekty i/lub przetargi.

Z szerokiego spektrum organizacji międzynarodowych prezentujemy Państwu instytucje wybrane, takie, które wydają się posiadać największy potencjał  w świetle ewentualnych możliwości polskich firm. 

Zachęcamy Państwa do zainteresowania się tym, niezwykle bogatym rynkiem projektów i przetargów międzynarodowych (gdzie sama tylko ONZ na zakupy dóbr i usług przeznacza średnio ponad 18 mld USD rocznie), mając jednocześnie nadzieję, że informacje prezentowane przez nas będą w tym dla Państwa pomocne.

Zapraszamy również do dzielenia się z nami uwagami dotyczącymi Państwa doświadczeń w relacjach biznesowych z podmiotami międzynarodowymi (zwłaszcza tych z Państwa, którzy mieli już okazję lub biorą obecnie udział w takich projektach).

Chętnie dowiemy się jak możemy dodatkowo wesprzeć starania polskiego biznesu w tym obszarze.

Jednocześnie zachęcamy do dzielenia się doświadczeniami i informacjami, które moglibyśmy zamieścić w naszych materiałach, w celu udostępnienia ich jak najszerszemu gronu polskich firm.

Dodatkowo informujemy o uruchomieniu, w obrębie podstrony „Dyplomacja dla biznesu”,  zakładki tematycznej pt. ANTY-COVID19 - Przetargi i inne inicjatywy międzynarodowe ,w której publikujemy, z myślą o polskich firmach, informacje o projektach, przetargach i innych przedsięwzięciach podejmowanych przez instytucje i organizacje międzynarodowe oraz inne państwa, w związku z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19 i jej skutkom. Poza tym na anglojęzycznej stronie portalu MSZ funkcjonuje zakładka Anti-COVID Offer by Polish Business, w ramach której prezentowane są produkty i rozwiązania polskich firm przydatne w walce z COVID-19.

 

Do kontaktu ws. projektów i przetargów OM/MIF z Państwem, w Departamencie Współpracy Ekonomicznej MSZ pozostają pracownicy departamentu, dostępni pod adresami:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; jTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;  

 

Z wyrazami szacunku,

Jakub Dąbrowski

Aplikant ADK 2019B