Nowy park logistyczny firmy Panattoni powstaje w strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód. Firma wynajęła już powierzchnię trzem dużym graczom. Swoje siedziby w parku będą miały: Dachser i Hellmann Worldwide Logistics Polska – globalni operatorzy logistyczni oraz hurtowy dystrybutor artykułów FMCG.

Nowy park firmy powstaje w strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód i korzysta z bliskości dwóch dróg krajowych: DK 10 – biegnącej z okolic stolicy aż do Szczecina i granicy z Niemcami – oraz DK 15, która łączy Mazury z Dolnym Śląskiem. Szlaki prowadzące w czterech kierunkach pozwalają na sprawny transport krajowy, a położenie niedaleko granicy, na działalność międzynarodową. Panattoni Park Toruń II składać się będzie z jednego obiektu o docelowej powierzchni 19 910 m kw., a całość zostanie ukończona w trzecim kwartale 2022.

Elastyczne moduły i możliwość dostosowania powierzchni do prowadzonej działalności pozwolą zarówno na prowadzenie operacji z zakresu e-commerce, logistyki, czy lekkiej produkcji. Inwestycja powstaje w sposób zrównoważony, a deweloper zadba również o bioróżnorodność na terenie realizacji. Zasadzonych zostanie ok. 70 drzew, a powierzchnię 800 m kw. pokryją krzewy rodzime. Ponadto 250 m kw. zajmą ekologiczne łąki kwietne niewymagające częstego koszenia. Na terenie inwestycji znajdą się również domki dla owadów.