Zakończył się I etap X jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal” 2023 organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centami Obsługi Inwestora. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.
Miło nam poinformować, iż wyłącznie z naszego regionu zostało zaakceptowane aż pięć ofert inwestycyjnych greenfield z pięciu gmin mieszczących się w różnych lokalizacjach tj.:
- Toruń / Teren ul. J. Nowaka, K. Stamirowskiego (4,5 ha)
- Bydgoszcz / Teren BPPT ul. Matuszewskiego (18,47 ha)
- Dobrcz / Teren Trzeciewiec (6,01 ha)
- Barcin / Teren Sadłogoszcz (126 ha)
- Grudziądz / Teren ul. Lotnicza (3,43 ha).
Wszystkim Gminom, zwłaszcza Prezydentom, Burmistrzom i Wójtom, których zgłoszone oferty przeszły do II etapu serdecznie gratulujemy.
Pozostałym Gminom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i nadesłanie ofert. Państwa oferty, które już są w elektronicznej bazie ofert greenfield naszego COI https://coi.mapa.kujawsko-pomorskie.pl/, jak również w generatorze PAIH https://baza.paih.gov.pl/ będą przez nas proponowane potencjalnym inwestorom.
Planujemy również organizację w Urzędzie Marszałkowskim regionalnej konferencji poświęconej konkursowi „Grunt na Medal 2023”, która odbędzie się po oficjalnym ogłoszeniu zwycięzców oraz konferencji zakończeniowej w PAIH w Warszawie tj. najwcześniej w II poł. października 2023 roku. Podczas konferencji pragniemy podsumować konkurs oraz wyróżnić tereny przeznaczone pod działalność produkcyjną zgłoszone w regionie kujawsko-pomorskim.
W wyniku przeprowadzonej weryfikacji i ocen zgłoszonych terenów inwestycyjnych, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano łącznie 57 ofert.
Z województwa kujawsko-pomorskiego JST zgłosiły aż 13 terenów produkcyjnych, co dało nam zaszczytne II miejsce w Polsce na 16 województw, pod względem ilości zgłoszonych do konkursu ofert inwestycyjnych.
Łącznie, z wszystkich regionów do pierwszego etapu konkursu zgłoszono 128 terenów inwestycyjnych.
W trakcie audytów przeprowadzanych w trakcie II etapu konkursu, zaplanowanych na najbliższe miesiące, zgodnie z regulaminem konkursu zostanie wyłonionych 16 terenów – laureatów konkursu Grunt na Medal 2023 r.
Informacja o konkursie na stronie PAIH:
https://www.paih.gov.pl/20230511/kwalifikacja_terenow_do_II_etapu_konkursu_grunt_na_medal_2023
Przygotował: Cezar Buczyński K-P COIE
Źródło: PAIH oraz K-P COIE
Lista zakwalifikowanych terenów do II etapu ogólnopolskiego konkursu Grunt na Medal 2023
zakonczenie I etapu GnM 2023
Lista terenow zakwalifikowanych do II etapu konkursu Grunt na Medal 2023