Podsumowanie cyklu szkoleń z zakresu obsługi inwestora (maj-czerwiec 2018)

Źródło: Agnieszka Kołodziejczyk /KPCOI

Uczestnikami byli przedstawiciele JST, parków przemysłowych i stref gospodarczych z naszego regionu (głównie powiaty świecki, tucholski, chełmiński, grudziądzki,wąbrzeski, brodnicki, golubsko-dobrzyński, rypiński, lipnowski, aleksandrowski,włocławski, radziejowski), łącznie blisko 80 osób.

Podczas spotkań prelekcje wygłosili m.in. 

– Monika Zdrojek i Leszek Kołodziejczyk –  Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., Warszawa – „Standardy obsługi inwestora w samorządzie”
– Krzysztof Sakierski – PwC Polska Sp. z o. o., Warszawa –  „Wsparcie w wykorzystaniu analiz geoprzestrzennych w pozyskiwaniu inwestorów”
– Łukasz Filipiak – Dyrektor ds. Samorządu Terytorialnego Północno-Zachodniej Polski Deloitte oraz  Magdalena Szmulewska-Wich, Dyrektor Deloitte -„Specjalne Strefy Ekonomiczne po nowemu. System wsparcia dla nowych inwestycji.Wpływ zmian na nowe i istniejące inwestycje”
– Paweł Sikora – Dyrektor Wydziału Turystyki, Promocji i Rozwoju Gminy, Urząd Miejski w Żninie – „Pozyskiwanie i obsługa inwestorów na przykładzie współpracy Gminy Żnin z Firmą Arche”
– Łukasz Szarszewski – Dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu, Toruń – „Dobre praktyki w obsłudze inwestorów na przykładzie osiedla JAR w Toruniu”
– Rafał Michałowski – Firma Wniebowzięte,Lublin –  „Zdjęcia panoramiczne terenów inwestycyjnych jako narzędzie w obsłudze inwestora”
– Tomasz Chymkowski – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim – „Dobre praktyki w obsłudze inwestorów na przykładzie Brzeskiej Strefy Gospodarczej”
– Łukasz Grupa, Martyna Bekulard – Colliers International – „Oczekiwania inwestorów z perspektywy agencji we współpracy z samorządem”

Wykładowcom serdecznie dziękujemy za wygłoszone prelekcje, a uczestnikom za przybycie. Mamy nadzieję,że szkolenia spełniły Państwa oczekiwania i przyczyniły się do zdobycia nowej wiedzy oraz nawiązania interesujących kontaktów, a wymiana doświadczeń i wiedzy na temat pozyskiwania i obsługi inwestorów były inspirujące do dalszych własnych działań w tym zakresie w Państwa gminie.

Jednocześnie zapraszamy na kolejne spotkania, które planujemy po wakacjach. Prosimy o informację o tematach, którymi jesteście Państwo zainteresowani, postaramy się dostosować zakres tematyczny szkoleń tak, aby spełniały one Państwa oczekiwania.

Źródło: Agnieszka Kołodziejczyk /KPCOI