Schumacher Packaging GmbH rozbuduje swoją firmę w Grudziądzu

Z ogromnym zadowoleniem przyjąłem informację, że firma, która od kilku lat funkcjonuje w naszym mieście tak prężnie się rozwija. Cieszę się tym bardziej, że jeszcze w tym roku powstaną nowe miejsca pracy. Oczywiście będziemy wspierać inwestora na każdym etapie realizacji jego projektu. Zadeklarowaliśmy m.in., że samorząd poniesie w zdecydowanej większości koszty związane z przebudową fragmentu ul. Parkowej – mówi prezydent Robert Malinowski.

Ponadto Schumacher będzie mógł skorzystać ze zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji i tworzenie związanych z nimi nowych miejsc pracy na terenach specjalnej strefy ekonomicznej i Grudziądzkiego Parku Przemysłowego. Uchwałę w tej sprawie przyjęto na majowej sesji Rady Miejskiej.

Doceniam współpracę z miastem, stąd decyzja o lokalizacji zakładu właśnie tu. Do tej pory Schumacher zainwestował w Grudziądzu ok. 130 mln zł, planowana rozbudowa firmy szacowana jest na kolejne 35 mln zł. Aktualnie pracują tu 123 osoby. W związku z powstaniem zakładu przetwórstwa tektury falistej kolejne 60 osób zostanie zatrudnionych – powiedział Björn Schumacher

fot. portal www.grudziadz.pl

oprac. M Rylow COI WK-P