Zakończenie konkursu Grunt na Medal 2016

16 terenów inwestycyjnych nagrodzonych w konkursie Grunt na Medal 2016

Siódma edycja konkursu „Grunt na Medal” 2016 zakończyła się. W dniu 20 października 2016 r. w Warszawie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla 16 zwycięzców – najlepiej ocenionych, wśród zgłoszonych do konkursu, terenów z Polski.  O tytuł najbardziej atrakcyjnej działki  przeznaczonej pod projekty produkcyjne ubiegały się 142 gminy, które zaprezentowały łącznie 179 ofert. Nagrody (statuetki i dyplomy) wręczali  prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAiIIZ) Tomasz Pisula, reprezentanci Ministerstwa Rozwoju, Marszałków Województw i regionalnych Centrów Obsługi Inwestorów. Konkurs, który organizowany był przez PAIiIZ i Marszałków Województw odbywał się pod honorowym patronatem wicepremiera, Ministra Rozwoju  oraz Związku Województw RP. 

Zwycięzcą z regionu Kujawsko-Pomorskiego został grunt z Gminy Płużnica o pow. 3,97 ha, zlokalizowany w ramach Płużnickiego Parku Inwestycyjnego, zgłoszony przez wójta gminy Marcina Skonieczka.   

Do II etapu ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal 2016” zakwalifikowało się aż 7 terenów produkcyjnych z regionu Kujawsko-Pomorskiego, z następujących Miast i Gmin:


1.       Płużnica 3,97 ha
2.       Toruń 4,81 ha
3.       Brześć Kujawski 13,73 ha
4.       Bydgoszcz 8,92 ha
5.       Sępólno Krajeńskie 9,84 ha
6.       Grudziądz 2,05 ha
7.       Świecie 8,89 ha 

Jesteśmy jedynym województwem, z którego aż siedem terenów inwestycyjnych zostało zakwalifikowanych do II etapu konkursu (w pozostałych regionach Polski od 3 do 6 terenów). Kujawsko-Pomorskie COI otrzymało w tym roku od 12 Gmin 16 ofert inwestycyjnych greenfield.   

Gminie zwycięskiej ale również Wszystkim Gminom, zwłaszcza Prezydentom, Burmistrzom i Wójtom, których zgłoszone oferty przeszły do II etapu serdecznie gratulujemy. 

Udział w konkursie stanowi znakomitą okazję dla podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej gmin, w których położone są przedmiotowe grunty. Coraz większa ilość dobrych jakościowo i kompletnie przygotowanych do prowadzenia działalności gospodarczej terenów stanowi z kolei dla Województwa wartość wymierną w postaci pojawiania się nowych inwestorów  i tworzonych miejsc pracy, co wpływa na atrakcyjność gospodarczą całego regionu. Więcej na stronie PAIIIZ:  
http://www.paiz.gov.pl/20161020/gala_grunt_na_medalPrzygotował: C.Buczyński, COIE Toruń

djmedia:15