SITS zainwestuje w Grudziądzu

To dla nas bardzo ważny moment bowiem po kilkumiesięcznych spotkaniach, rozmowach i negocjacjach możemy ogłosić wejście kolejnego inwestora do Grudziądza. Cieszę się, że firma z tak ogromnym potencjałem i doświadczeniem wybrała nasze miasto, to dowód na to, że Grudziądz staje się coraz bardziej atrakcyjny i będzie mógł się rozwijać gospodarczo – mówił prezydent Robert Malinowski.
W Grudziądzu inwestycje będzie prowadziła nowa spółka córka  – SITS INDUSTRY Sp. z o.o. Firma podobnie jak SITS Sp. z o.o. zajmować się będzie produkcją mebli tapicerowanych.
Przedsiębiorstwo planuje zakupić nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 13 ha u zbiegu ulic Droga Kurpiowska – Droga Graniczna. W pierwszym etapie inwestycji na powierzchni ok. 8 ha powstanie zakład składający się z obiektów produkcyjnych, magazynów i zaplecza socjalnego oraz placów manewrowych.

Braliśmy pod uwagę kilka lokalizacji. W Grudziądzu zostaliśmy najlepiej przyjęci, widzimy, jak bardzo zależy samorządowcom na tej inwestycji. Poza tym w naszej ocenie Grudziądz dynamicznie się rozwija, ma doskonałe położenie i potencjał ludzki. Rozpoczęcie inwestycji o wartości ok. 60 mln zł planujemy w połowie tego roku, a uruchomienie zakładu w kwietniu 2017 r. Rekrutacja pierwszych pracowników rozpocznie się jeszcze w 2016 r., a pracowników produkcyjnych na przełomie 2016/2017 r. W pierwszym etapie pracę może znaleźć 400 -500 osób – powiedział Marek Dobrzeniecki Prezes Zarządu SITS. Sits Sp. z o.o. to firma szwedzka, mająca od początku swojego istnienia siedzibę w Brodnicy. Jej główny udziałowiec Erik Nasstrom, Szwed, przyjechał do Brodnicy w 1993 r. W ciągu roku przedsiębiorstwo wytwarza aż 700 tys. sof i foteli.

Meble marki Sits sprzedawane są w całej Europie, głównie na rynkach skandynawskich, gdzie cieszą się wyjątkowym powodzeniem. Firma działa na 18 rynkach, gdzie ma ponad 1200 klientów.

W konferencji prasowej uczestniczyli także: wiceprezydent Marek Sikora, Joanna John-Błażyńska Prezes Grudziądzkiego Parku Przemysłowego i Marcin Pikuła Dyrektor Finansowy SITS.

tekst Magdalena Jaworska – Nizioł, Rzecznik Prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Źródło: Urząd Miasta Grudziądza