Ostrzeżenie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Znak stop

Znak stop

W ostatnim czasie, Polska Agencja Inwestycji i Handlu podejmuje coraz więcej interwencji w związku z nieuczciwymi praktykami. Oszuści wykorzystują brak znajomości mechanizmów kontrolnych i podszywają się pod istniejące firmy. Tak więc polski przedsiębiorca może znaleźć swojego rzekomego partnera w internecie, czy zweryfikować autentyczność numerów ewidencji gospodarczej. Wszystko wydaje się być w porządku, do momentu kiedy należy uregulować płatności lub inne zobowiązania – wówczas oszust przepada, a firma pozostaje ze stratą.

Co robić, kiedy możesz mieć do czynienia z oszustem?

w miarę możliwości unikaj dostaw towarów na kredyt bankowy i domagaj się uregulowania zaliczk;
zawsze możesz skontaktować się z firmą, pod którą istnieje podejrzenie, że ktoś się podszywa, w celu sprawdzenia, czy taka osoba rzeczywiście tam pracuje; często wystarcza samodzielna weryfikacja adresu mailowego, z którego kontaktuje się z nami dana osoba; adresy osób podszywających się często potrafią minimalnie różnić się od oficjalnych domen;
w przypadku wątpliwości co do autentyczności potencjalnego partnera, możesz również zgłosić do Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która za pośrednictwem Zagranicznych Biur Handlowych zweryfikuje wskazany podmiot; handel zagraniczny wymaga przygotowania, dlatego warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów w tym zakresie.
Chcesz sprawdzić wiarygodność kontrahenta?

Skontaktuj się z nami!